Warsztaty w Poznaniu 25-26 maja 2012 r.

W dniach 25 i 26 maja 2012 r. w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania odbyły się bezpłatne warsztaty dla osób niepełnosprawnych ,,Trening samodzielnego radzenia sobie w procesie dochodzenia praw pracowniczych”. Warsztaty te stanowią część projektu ,,Pracodawco, znam swoje prawa – rozwój świadomości obywatelskiej wśród osób niepełnosprawnych”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej”. W warsztatach wzięło udział 15 osób z niepełnosprawnością. Poprowadził je trener Pan Marek Kucułyma.

Podczas szkolenia omówiono m.in. kwestie związane z prawami i obowiązkami pracownika oraz pracodawcy, a także prawdy i mity związane z rynkiem pracy dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo uczestnicy zapoznali się ze sposobami radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych w pracy, z technikami mediacji, asertywności oraz negocjacji. Odbyły się również praktyczne warsztaty z pisania pism formalnych.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, dlatego tych z Państwa, którzy nie mogli wziąć w nich udziału z powodu braku miejsc, serdecznie zapraszamy w kolejnych terminach – następne warsztaty odbędą się w sierpniu oraz we wrześniu! Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z tego spotkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *