Warsztaty w Krakowie 20-21 kwietnia 2012 r.

W dniach 20 i 21 kwietnia 2012 r. w Miejskim Ośrodku Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie odbyły się bezpłatne warsztaty dla osób niepełnosprawnych ,,Trening samodzielnego radzenia sobie w procesie dochodzenia praw pracowniczych”. Warsztaty te stanowią część projektu ,,Pracodawco, znam swoje prawa – rozwój świadomości obywatelskiej wśród osób niepełnosprawnych”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej”. W warsztatach wzięło udział 15 osób z niepełnosprawnością.

Podczas szkolenia omówiono m.in. kwestie związane z prawami i obowiązkami pracownika oraz pracodawcy, a także prawdy i mity związane z rynkiem pracy dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo uczestnicy zapoznali się ze sposobami radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych w pracy, z technikami mediacji, asertywności oraz negocjacji. Odbyły się również praktyczne warsztaty z pisania pism formalnych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za udział i zaangażowanie. Jednocześnie już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnych warsztatach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *